Od czasu do czasu Twój samochód będzie się utaplany w błocie, brudzie, ptasich odchodach, soli i tak dalej. Rozumiemy, jak ważne jest, aby utrzymać swoją cenną własność lśniącą i czystą. Wysiłek, który musisz wykonać, aby utrzymać ją w ten sposób z dnia na dzień, może Cię słono kosztować. Może to oznaczać mycie samochodu samodzielnie lub po prostu lub korzystanie z usług profesjonalnej myjni.

Dla osób mieszkających w domu, wykonanie podstawowego mycia na podjeździe może być wystarczające. Ale nie każdy czuje się komfortowo przekształcając swój podjazd w myjnię samochodową i co ważniejsze, nikt nie ma na to czasu ani energii. Osoby mieszkające w mieszkaniu mogą nie mieć nawet miejsca na umycie, co oznacza, że usługa myjni jest prawdopodobną opcją.

Nawet jeśli istnieją różne rodzaje usług myjni samochodowej, mycie w domu jest najbardziej przystępne cenowo wśród nich wszystkich. Wiąże się to z myciem samochodu przez siebie na podjeździe, lub jeszcze lepiej, jeśli Twój rozmiar garażu pozwala na to, można wykorzystać tę przestrzeń. Jednak o ile tego typu usługa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo opcji, to wymaga dużo czasu, a także pracochłonności. Ponadto, musisz upewnić się, że jesteś dobrze wyposażony w odpowiednie produkty i przyrządy. Jednym z najczęstszych sprawców zadrapań na pojeździe jest niewłaściwa technika mycia samochodu. Na przykład, mycie samochodu gąbką było kiedyś dobrą praktyką w dawnych dobrych czasach, ale teraz zaleca się używanie rękawicy z mikrofibry, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zarysowania samochodu niż gąbki, która ma tendencję do zbierania cząstek kurzu dość łatwo. Ale jeśli znasz się na rzeczy i masz wystarczająco dużo czasu do stracenia, to na pewno warto.

Ogólnie rzecz biorąc, mycie samochodu w domu polega na wypłukaniu całego brudu i błota z powierzchni samochodu, umyciu go wodą i szamponem o neutralnym pH, osuszeniu go ściereczką z mikrofibry, a następnie nałożeniu na niego dobrej jakości wosku ochronnego, a potem przejściu przez niego przy pomocy miękkiej ściereczki.

Jeśli jednak jesteś typem, który uwielbia myć swój samochód w domu, ale nie masz niezbędnych do tego narzędzi i zapasów, być może będziesz musiał rozważyć udanie się do samoobsługowej myjni. Tam będziesz miał dostęp do wszystkiego, co jest potrzebne do samodzielnego mycia samochodu. Jedną z największych trosk tej metody jest jednak to, że możesz poddać swój samochód ciężkim zadrapaniom. Jak? Cóż, jeśli poprzedni samochód był mocno zabrudzony i użył dokładnie tej samej szczotki, której używasz do mycia swojego samochodu, to są szanse, że szczotka nie jest już wolna od zanieczyszczeń. Używanie szczotki, która została skażona krzyżowo do mycia samochodu jest jak używanie papieru ściernego i w ten sposób dochodzi do drapania.