Mycie ręczne

Przez długi czas najbardziej tradycyjną metodą było ręczne mycie samochodów. Postęp technologiczny i stale rosnąca potrzeba efektywności popchnęły wielu właścicieli samochodów do przyjęcia najnowszego szału zautomatyzowanego mycia w myjni.

Pomimo przekonania, że mycie samochodów ręcznie jest powolne, jego zalety sprawiają, że jest to metoda, która może być jeszcze w użyciu przez jakiś czas. Spojrzenie na niektóre z mocnych i słabych stron może pomóc zrozumieć prawdziwy obraz mycia ręcznego.

Kilka kroków do czystego auta.

Zalety

Perfekcja i dopasowanie. Końcowy rezultat pracy przy myciu ręcznym jest zazwyczaj uznawany za doskonały, ponieważ użytkownik miał kontakt z samochodem. Zaleca się stosowanie mycia ręcznego w połączeniu z innymi strategiami nakładania powłok. Na przykład, szanse na całkowite zabrudzenie samochodu są większe, ponieważ pracownik myjni potrzebuje czasu, aby wysuszyć samochód po przejściu przez takie procesy jak glinianie i woskowanie.

Łatwe do ustawienia. Koszt wiader i gąbek używanych w myjniach samochodowych jest zazwyczaj niższy i można je nabyć wszędzie.

Lepszy zasięg. Istnieją obszary na karoserii samochodu, gdzie maszyny mogą nie sięgać na samochodzie, ale mycie ręczne może dostać brud się.

Wady

Efekt papieru ściernego. W przypadku mycia ręcznego najbardziej obawiam się uszkodzeń spowodowanych szorowaniem lakieru ze względu na delikatny charakter lakieru. Z czasem nagromadzenie się na szmatkach i gąbkach malutkich kawałków brudu powoduje, że są one obciążone twardymi przedmiotami. Szorowanie bez należytej staranności na malowanych powierzchniach za pomocą szmatek lub gąbek, które mogły powstać te grube plamy, pozostawiło kilka rys na wielu samochodach, które są ręcznie myte.

Słabe wykończenie. Identyfikacja brudu i próba jego usunięcia jest możliwa, choć nie jest gwarantowana, ponieważ mięśnie ciała mogą niekiedy nie być wystarczająco silne, aby poradzić sobie z lepką naturą brudu. Niemyte mydło na lakierach samochodowych również pozostawia matowy wygląd.

Pracochłonne i czasochłonne. Mycie ręczne wymaga intensywnego wykorzystania energii mięśni. Przemęczone mięśnie najprawdopodobniej wykonują kiepską pracę. Ponadto, czas potrzebny na mycie ręczne samochodu jest dłuższy i może czasami zamienić się w godziny pracy.

Zużycie wody. Wiele zautomatyzowanych myjni samochodowych ma przewagę w zakresie zużycia wody nad myciem ręcznym.