Korzystanie z maszyn zakorzenia się w prawie każdej branży, a mycie samochodów nie jest wyjątkiem. Automatyczne mycie samochodów stało się alternatywą dla metody mycia ręcznego. Wiele osób wolałoby korzystać z zautomatyzowanej metody mycia samochodów z kilku powodów, ale ma ona swoje słabe i mocne strony.

Zalety

Ostrożnie z lakierem na karoserii. Lakier karoseryjny jest jedną z cenionych części każdego samochodu, a jego właściciel chroni go za wszelką cenę. Użycie twardych szczotek w przeszłości prowadziło do zadrapań i ewentualnego zniszczenia lakieru karoserii. W przeciwieństwie do tego, metoda automatycznej myjni samochodowej robi coś odwrotnego, ponieważ jest delikatna i wykonuje pracę bez żadnych uszkodzeń.

Samodzielne mycie samochodu

Dokładnie. Ilość pracy wykonywanej przez myjnię automatyczną jest doskonała, ponieważ nie ma szans na pominięcie któregokolwiek z etapów wprowadzonych do pamięci urządzenia.

Nie męczy się. Człowiek nie jest doskonały, a metoda mycia ręcznego wyczerpuje jego energię. Zmęczeni ludzie mogą wykonywać źle zadaną pracę i mogą nie usuwać kurzu i brudu z karoserii samochodu. Zautomatyzowana myjnia nie ma miejsca na zmęczenie i uważa się, że dociera nawet do miejsc, do których ręce mogą nie sięgać.

Ekonomiczna. Automatyczna myjnia jest znana z zastosowania nowoczesnych technik mycia, które pozwalają zaoszczędzić czas i wodę. Czynnik czasu i mała ilość używanej wody pozwalają właścicielowi samochodu i myjni na obniżenie kosztów.

Oszczędność czasu. Większość profesjonalistów zadba o to, aby ich pojazdy trafiały do automatycznej myjni, gdzie będą myć samochód w rekordowym czasie od pięciu do dziesięciu minut.

Dostosowane do potrzeb klienta. Korzystanie z automatycznych myjni pozwala myjniom na dostosowanie się do ich potrzeb w zakresie mycia samochodów. Może zaistnieć potrzeba połączenia kilku metod pielęgnacji lakieru w jednej operacji, a zautomatyzowany proces dostarczy go w rekordowo krótkim czasie.

Wady:

Zmniejszona wydajność. Strategie myjni automatycznych koncentrują się zazwyczaj na myciu samochodu z ograniczonym kontaktem lub bez kontaktu. Mimo, że zostało to uznane za dobre, istnieją szanse, że zatrzymane zanieczyszczenia pozostaną na karoserii samochodu nawet pod koniec mycia.

Kosztowne. W tej metodzie mycia wykorzystuje się drogie, specjalistyczne maszyny. Nawet jeśli klient zdecyduje się na mycie w najbliższej myjni samoobsługowej, to kwota zapłaconej kwoty jest prawdopodobnie wyższa.

Plamki wodne. Niektóre zautomatyzowane myjnie mogą pozostawiać ślady wody na karoserii pojazdu, ponieważ sucha na powietrzu lub ostatecznie sucha tkanina może nie być w pełni efektywna, szczególnie gdy używane są starsze urządzenia.

1 thoughts on “Myjna automatyczna- wady i zalety

Comments are closed.