Dlaczego ludzie przekraczają prędkość?

Gdybyśmy mieli określić dzisiejsze społeczeństwo jednym słowem lub jednym krótkim terminem, większość z nas prawdopodobnie wymyśliłaby coś w stylu „społeczeństwo informatyczne”, „społeczeństwo technologiczne” lub coś podobnego.

Gdybym ja miał zdefiniować nasze codzienne społeczeństwo, byłoby to „szybkie społeczeństwo”. Przy naszym pośpiesznym trybie życia nie mamy nawet czasu na poznanie samych siebie. Chcemy szybkiego połączenia internetowego. Jedzenie, im mniej czasu potrzeba na gotowanie, tym lepiej. Dieta, im więcej kilogramów zostanie zrzuconych w krótszym czasie, tym lepiej i tak dalej.

Czy szybki styl życia przenosi się na to, kiedy jesteśmy za kierownicą? Moim skromnym zdaniem, uważam, że częściowo tak, ale są też inne czynniki. Nie powinniśmy zapominać, że zarówno drogi, jak i samochody znacznie różnią się od tych sprzed lat. Stosunkowo nowoczesny samochód pozwala dziś na „komfortową” jazdę po autostradzie z prędkością 140 km/h i ma się wrażenie, że jedzie się o połowę wolniej; co więcej, jestem pewien, że jeśli należysz do tych, którzy mają tendencję do wciskania pedału gazu, gdy tylko stracisz koncentrację, nie raz zdarzyło ci się jechać co najmniej 160 km/h, zwłaszcza jeśli jest to autostrada. Powiązany artykuł: https://www.piotrkowinfo.pl/piraci-drogowi-szaleja-na-powstajacej-a1/

Czy naprawdę jest powód, aby przekraczać prędkość?

Może nam się wydawać, że przekraczamy prędkość, ponieważ zachęca nas do tego stan drogi i samochodu, ale wszyscy wiemy, że niestety nie jest to takie proste. Zastanawiając się nad tym tematem, starałem się znaleźć odpowiedź na pytanie, co może być głównym powodem, dla którego wielu kierowców lubi przekraczać prędkość. Ale aby dojść do wniosku na ten temat, pierwszą rzeczą jest rozróżnienie typów kierowców, którzy nagminnie przekraczają prędkość. Po pierwsze, są tacy, którzy robią to sporadycznie, bo spóźniają się do pracy, bo spóźniają się na poród żony, albo bo nie chcą przegapić początku meczu swojej ulubionej drużyny. Są też tacy, którzy po prostu nie wiedzą, że ograniczenia prędkości lub prędkościomierze istnieją. Są to ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy ze swojej rzeczywistej prędkości, ponieważ nie są jej świadomi.