Niewiele rzeczy jest tak satysfakcjonujących jak skrupulatnie wyczyszczony samochód. Wyciągnięcie węża i kilku wiader na podjeździe, poświęcenie czasu i skupienie się na najbrudniejszych częściach pojazdu pomoże zaoszczędzić pieniądze, a także doprowadzić auto do świetnego wyglądu. Podejście „zrób to sam” daje również możliwość bezpiecznego czyszczenia samochodu bez uszkadzania lakieru. Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci umyć samochód jak profesjonalista na własnym podjeździe.

  • Oceń stan swojego pojazdu

Wydaje się, że to nie ma sensu, ale to kluczowy krok.

Spójrzcie na sam samochód. Starszy samochód może potrzebować całego arsenału środków czyszczących z glinami, woskami i pastami polerskimi, aby chronić lakier, podczas gdy nowy samochód może mieć solidną, czystą powłokę, która pozostaje nienaruszona.

  • Przeczytaj etykietę

Przed nałożeniem czegokolwiek na pojazd, przeczytaj etykiety na produktach, których zamierzasz używać. Nie wszystkie środki czyszczące do samochodów są uniwersalne.

Czytanie instrukcji pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zapewni, że używasz odpowiedniej ilości produktu do danego zadania.

  • Zacznij mycie właściwe

Po umyciu i wypłukaniu wszystkich elementów auta, takich jak kół, felgi, lampy, karoseria i szyby. Można przystąpić do osuszania miękką ścierką z mikrofibry.

  • Wosk do ochrony

Wiele osób wierzy, że wosk samochodowy błyszczy na twojej farbie i to prawda, ale tylko część jego zalet. Wosk jest środkiem ochronnym, dodając dodatkową warstwę, która blokuje promieniowanie UV, aby zapobiec blaknięciu.

  • Zachowaj połysk i ochronę

Po umyciu, oczyszczeniu i zabezpieczeniu samochodu, kolejnym krokiem w przygodzie z samochodem typu „zrób to sam” jest utrzymanie tego blasku i ochrony. Środek czyszczący w sprayu i czysta ściereczka z mikrofibry w bagażniku mogą się przydać do szybkiego usuwania kurzu, nadmiaru lakieru i ptasich odchodów w mgnieniu oka.

Regularne sprzątanie ułatwi również mycie, czyszczenie i ochronę Twojego samochodu. Jeśli pełne mycie jest zbyt czasochłonne, można zaoszczędzić czas dzięki zastosowaniu wosku do czyszczenia. Teraz, gdy Twój samochód jest lśniący i czysty, ciesz się nim! Wybierz się na przejażdżkę i pochwal się swoją ciężką pracą.