Zalety szybkiego mycia auta pianami prewash

Zalety szybkiego mycia auta pianami prewash

Piany prewash generalnie służą jednemu celowi – zmiękczeniu zanieczyszczeń na lakierze samochodu i szybkiemu ich usunięciu. Przyjmuje się, że ich zastosowanie stanowi wstępny element dbania o auto, po którym następuje mycie właściwe oraz polerowanie lakieru. Aczkolwiek coraz częściej piany aktywne prewash stosowane są do doraźnej pielęgnacji samochodu – posługując się analogią do dbania o ciało i faktem, iż poza myciem również się kąpiemy, zastosowanie mycia wstępnego różnicujemy od kąpieli samochodu, czyli jego kompleksowego czyszczenia.

W takim wypadku piany prewash pozwalają nam właściwie stale utrzymywać samochód w czystości, gdyż myć go z ich pomocą możemy niemal codziennie, jedynie od czasu do czasu poddając lakier kompleksowym działaniom konserwującym, m.in. woskowaniu.

Przewaga pian prewash nad innymi środkami myjącymi

Powyższe natomiast cieszy się coraz większą popularnością, gdyż piany aktywne prewash są bardzo wygodne w stosowaniu. O ile niegdyś musieliśmy namoczyć auto, a następnie nanosić środek czyszczący na karoserię ręcznie, polerować ją, co wymagało wiele wysiłku fizycznego, obecnie właściwie przy myciu auta żaden mięsień się nie męczy. Aktywną pianę nanosimy na lakier samochodu za pomocą specjalnego urządzenia (najczęściej pianownicy), by po kilku minutach spłukać ją wodą i to wszystko. Wygodniej być nie może. Żadne inne środki nie dają takiego komfortu pracy, przy uzyskiwanych, doskonałych rezultatach.

Warto jednak podsumować wszystkie zalety pian prewash:

  • Stosowane są w procesie mycia bezdotykowego. Podczas nakładania oraz zmywania piany z karoserii nie powstają żadne zarysowania. W związku z tym, że ich podstawowym zadaniem jest zmiękczanie wszelkiego zaschniętego na karoserii brudu, jego usunięcie po wstępnym myciu prewash prowadzi do oczyszczenia lakieru w stopniu, który pozwala na jego bezpieczne polerowanie.
  • Mycie prewash przebiega bardzo szybko. Utrzymywanie piany na lakierze zależy od tego czy planujemy jedynie umyć samochód, czy też poddać go pogłębionej pielęgnacji. W pierwszym przypadku wystarczy zaledwie kilkanaście minut – ok. 2 min. trwa naniesienie piany na cały samochód, pozostaje ona na nim ok. 10 minut (w zależności od piany oraz jej stężenia aktywnego może to być czas krótszy), a następnie spłukujemy pianę pod ciśnieniem, co zajmuje nam niespełna minutę.
  • Piany dobiera się do stopnia zabrudzenia auta – tym samym z góry przewidujemy i kontrolujemy osiągnięty efekt końcowy. Ponadto możemy dobrać je do rodzaju zabrudzeń, a w tym celu wybiera się różne ph piany. Stężenie piany dobierane jest również zależnie od tego, czy samochód jest nawoskowany, czy też nie.
  • Stosujemy ją nie tylko w myciu samochodów osobowych, ale też ciężarowych, kombajnów, traktorów, sprzętu rolniczego i wielu innych urządzeń. Jej zaletą jest sposób aplikowania na mytą powierzchnię – pod ciśnieniem, co sprawia, że wnika w wiele miejsc niedostępnych dla oczu i dokładnie myje większą powierzchnię, gdyż rozmiękcza „ukryty” brud, a tym samym łatwiej go usunąć spryskując wodą pod ciśnieniem. Zatem mycie pianą prewash stanowi dobrą pielęgnację nie tylko dla oka.  

Co zrobić żeby zacząć?

Aktualnie oferta sprzedaży pian aktywnych prewash jest bardzo duża. W związku z tym, że sama czynność mycia auta aktywną pianą jest bardzo prosta, należy jedynie zorientować się w sposobach jej aplikowania na lakier samochodu. Najczęściej stosuje się pianownice i myjki ciśnieniowe. Ich ceny maja bardzo dużą rozpiętość i znajdują się w przedziale od 60 zł do 1500 zł. Wobec najniższego pułapu cen wydaje się, że przygodę z ekspresowym i dokładnym myciem auta możemy zacząć przy nikłym wkładzie finansowym, co zdecydowanie zachęca do wypróbowania pian prewash w praktyce.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania