Wiosna, lato – czas na profesjonalne środki do mycia szyb samochodowych

Wiosna, lato – czas na profesjonalne środki do mycia szyb samochodowych

Już na samym początku warto spojrzeć... w niebo. Najlepiej szyby myć w pochmurny dzień. Ostre, wiosenne słońce utrudnia mycie: wilgotna powierzchnia zbyt szybko wysycha, łatwo tworzą się trudne do wypatrzenia smugi. Zacieki, to ostatnia rzecz – jak nam się marzy, kiedy chcemy „szybko uwinąć się z robotą”.

Mycie szyb samochodowych zacząć trzeba od obrzeży – przetrzeć, zabezpieczyć gumę. A później... przyjrzeć się mikrouszkodzeniom. Niektóre da się zminimalizować przy użyciu odpowiednich środków chemicznych. Bo klasyczne szorowanie to czasem za mało.

Niezbędnik do mycia szyb samochodowych

Pod ręką warto zawsze mieć Wet Wipes Glass – czyli jednorazowe, nawilżane chusteczki do mycia szyb, lusterek, elementów plastikowych i chromowanych. Bez smug, bez zacieków – szybko i czysto. Podobnie jest z pianką – może być pomocna w szybkim usuwaniu trwalszych zabrudzeń, z większych powierzchni. Dzięki aktywnie myjącym składnikom i łatwej aplikacji sprawdzi się w każdych warunkach i miejscu.

Kolejne rzeczy, które warto mieć zawsze pod ręką, to ściereczka z irchy oraz mikrofibry i ściągaczka do szyb. Najdokładniej zbiera płyn ściągaczka silikonowa – nie rysuje karoserii samochodu, jest elastyczna i lekka. Tylko... nie sięgniesz wszędzie. I tu warto zastanowić się nad (ważne, by gąbka była dodatkowo wzmocniona plecionką – to ułatwi czyszczenie i usuwanie insektów).
ściągaczką z gąbką na trzonku

Klasyczne środki do mycia szyb w autach

O ile sprawdzone ściereczki do mycia, ściągaczki do szyb i nawilżane chusteczki warto mieć przy sobie – w przypadku środków myjących szyby można pozwolić sobie na eksperymenty. Do czasu... aż znajdziemy ten najlepszy płyn. Testując produkty, warto zwracać uwagę nie tylko na szybkość ich schnięcia.

Środki myjące szyby bazują na wodzie zmieszanej w odpowiednich proporcjach z substancjami czyszczącymi. Na przykład podstawą Kenotek Glass Cleaner jest alkohol, a uzupełnieniem sprawdzone laboratoryjnie związki zwilżające oraz powierzchniowo czynne, doskonale niwelujące nikotynę. Dla odmiany Cartec Glass Polish daje możliwość nie tylko mycia, ale i polerowania szyby. Sprawdza się przy usuwaniu parafiny. Dwa przykłady – dwie ważne właściwości. To jedna z dość banalnych – na pierwszy rzut oka – sztuczek: trzeba po prostu czytać skład chemiczny preparatu wystarczająco wnikliwie.

Sprytne sztuczki, by szyba w aucie lśniła czystością

Na boczną szybę można nanieść produkty myjące do szyb, które działają jak „niewidzialne wycieraczki” i sprawiają, że woda łatwiej spływa. Nie warto tej „sztuczki” stosować na przedniej szybie, bo sobie zaszkodzimy. Zastosowanie tego preparatu osłabi skuteczność pracy wycieraczki, a tego byśmy sobie na pewno nie życzyli. I tu kolejna uwaga – niezależnie od tego, jak bardzo będziemy dbali o czystość szyb – cały wysiłek pójdzie na marne, jeżeli nie zadbamy o czystość wycieraczek.

Jak ważne jest dokładne umycie szyb – tak naprawdę przekonamy się w najmniej sprzyjających okolicznościach. Nocą lub kiedy będziemy jechać „pod słońce” przeszkadzać nam z pewnością będą zacieki i smugi, dlatego warto nad nimi się „uważniej pochylić” zawczasu. Równie uciążliwy może okazać się pozimowy nalot na szybie – po ogrzewaniu. Dlatego nie wolno pomijać mycia szyb po wewnętrznej stronie.

Z odpowiednio skompletowanym zestawem profesjonalnych środków i sprzętów czyszczących do szyb ich mycie stanie się banalnie proste – sprawdźcie sami.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania