Jak odpowiednio zadbać o samochód na wiosnę?

środki czystości, chemia samochodowa, jak zadbać o samochód, samochód, pojazd, auto, pielęgnacja, mycie,

Generalne porządki w samochodzie na wiosnę powinny być dla każdego mobilnego użytkownika oczywistą czynnością, ponieważ po okresie zimowych mrozów, dużej wilgoci, opadach śniegu i soli na drogach warto sprawdzić kondycję naszego pojazdu. Dodatkowo przed nami czas, kiedy lakier samochodowych i nie tylko są narażone na kolejne wyzwania związane z wysokimi temperaturami, silnymi promieniami UV, itp.
Dokładnie mycie samochodu na wiosnę to bardzo istotna czynność, która nie tylko zadba o walory estetyczne, ale ma głównie na celu usunięcie z wszelakich trudno dostępnych miejsc zaschniętego brudu i soli (sól w połączeniu z wilgocią i wysoką temperaturą prowadzi do utleniania się metalu i może być przyczyną powstawiania korozji). W trakcie mycia samochodu po okresie zimowym należy zwrócić szczególnie uwagę na zagłębienia i zakamarki znajdujące się w nadwoziu, np. zawiasy drzwi, miejsca styku listew z karoserią, progi, ponieważ tam często gromadzą się różnego rodzaju zabrudzenia. Czynność tą możemy zlecić pracownikom myjni ręcznej lub samemu zadbać o czystość. Bardzo popularne i pomocne w tym procesie stały się obecnie myjnie bezdotykowe/samoobsługowe, natomiast wybierajmy takie myjnie, gdzie możemy być pewni jakości oferowanych środków. Często klienci sobie nawet nie zdają sprawy, czym w istocie czyszczone są ich auta. Zbyt agresywna chemia w połączeniu z wysokimi temperaturami może doprowadzić do kredowania i zmatowienia lakieru.

Innymi czynnikami mającymi także wpływ na wygląd naszego samochodu są np. kwasy zawarte w szczątkach owadów oraz odchodach ptasich, które powodują uszkodzenia substancji wiążących cząsteczki lakieru, przez co ich wytrzymałość jest obniżona i może prowadzić do pęknięć lakieru. Na szczęście w sprzedaży jest dostępnych wiele skutecznych preparatów, które rozpuszczają i usuwają resztki insektów.

Bardzo ważne jest także to, aby nie myć samochodu, kiedy karoseria jest bardzo nagrzana, nie myć auta w miejscach silnie nasłonecznionych (chyba, że używane środki dostosowane są do takich warunków) oraz nie dopuścić do wyschnięcia preparatu na samochodzie, ponieważ mogą powstać trudne do usunięcia zacieki.

Prawda jest taka, że innowacje i szybko rozwijająca się technologia w przemyśle motoryzacyjnym spowodowała, iż struktura współcześnie stosowanych lakierów samochodowych jest prawie równa grubości ludzkiego włosa. Dodatkowo elementy i tworzywa, z których produkowane są dzisiejsze samochody przeszły ogromny "skok ewolucyjny" i nie są już tożsame ze zwykłymi twardymi plastikami polerowanymi na wysoki połysk stosowanymi właśnie jakieś 20 lub 30 lat temu, dlatego obecnie aby utrzymać nadwozie w dobrej kondycji przez lata dzięki samodzielnemu czyszczeniu auta, warto zainwestować w jak najlepsze produkty chemiczne, które pomogą w walce z zabrudzeniami, ale nie zniszczą mytych powierzchni. Zalecamy kupowanie kosmetyków profesjonalnych, które posiadają certyfikaty jakości i gwarantują standardy bezpieczeństwa. Nie zawsze kierowanie się ceną jest rozsądnym rozwiązaniem, szukajmy środków dedykowanych dla naszych pojazdów.

Asortyment jaki można znaleźć w naszym sklepie trafia do licznych warsztatów, serwisów, salonów samochodowych, myjni samochodowych, firm transportowych, firm budowalnych, firm sprzątających itp. na terenie całej Polski. Są to specjalistyczne preparaty, których skuteczność jest poparta wieloma testami oraz zadowoleniem klientów od lat. Stawiamy na współpracę z dużymi, nowoczesnymi koncernami chemicznymi, które w zaawansowanym stopniu rozwijają swoje produkty oraz ewoluują wraz ze zmieniającym się rynkiem i trendami. Przy doborze preparatów nie zapominamy także o bardzo ważnej w XXI wieku ochronie środowiska naturalnego, mocno stawiamy na ekologię i jakość oferowanej chemii, aby nie zagrażała użytkownikom, a także innym ludziom. Długotrwała współpraca z producentami środków chemicznych, liczne szkolenia oraz uzyskana wiedza daje nam poczucie większej odpowiedzialności przed naszymi klientami.

Posiadamy w sprzedaży środki do mycia pojazdów i maszyn, kosmetyki samochodowe, chemię techniczną, pasty do mycia silni zabrudzonych rąk, środki czystości dla hoteli, restauracji, biur, a także do użytku domowego. Mamy duży wybór papierów higienicznych, czyściw na roli, rękawic, mikrowłókien, opryskiwaczy, szczotek, itp. Jesteśmy w stanie zaopatrzyć klienta kompleksowo i fachowo doradzić.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania