Niezbędnik pielęgnacyjny cz. 14: A ręce myłeś? Profesjonalne pasty BHP

Niezbędnik pielęgnacyjny cz. 14: A ręce myłeś? Profesjonalne pasty BHP

Czyste ręce to podstawa! — powie to każda babcia. A żeby mieć czyste ręce i nie denerwować nikogo (a zwłaszcza żony) nieprzyjemnymi zabrudzeniami, które za nic nie chcą się domyć, warto zaopatrzyć się w pasty do mycia silnie zabrudzonych rąk, które pozwolą rozwiązać większość problemów. Najlepsze pasty BHP, które będą używane na co dzień w warsztacie lub myjni skutecznie usuną zabrudzenia ze skóry dłoni, pozostawiając ręce czyste i nawilżone.

Specjalistyczne pasy do mycia silnie zabrudzonych rak

Silne zabrudzenia rąk po pracy w warsztacie lub myjni, nie tak łatwo dają się usunąć ze skóry za pomocą zwykłych środków myjących używanych codziennie w łazience. Dlatego warto, a nawet trzeba, sięgnąć po pasty do mycia silnie zabrudzonych rąk, które pomogą w pozbyciu się uporczywych zabrudzeń ze skóry. Popularnie zwane pastami BHP, radzą sobie z zanieczyszczeniami w sposób łagodny, lecz skuteczny. Najlepsze produkty tego typu, to takie, które skutecznie usuną zanieczyszczenia, jednocześnie pielęgnując dłonie i nie wysuszając skóry.

Zalety past BHP

Pasty BHP do mycia rąk są bezpiecznym sposobem pozbycia się zanieczyszczeń ze skóry i nie narażają nas na uszkodzenia naskórka ani podrażnienia. Dzięki posiadanym atestom, gwarantują swoją skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. W codziennej pracy w warsztacie samochodowym, myjni lub na innego rodzaju stanowisku, gdzie skóra ma ciągły kontakt z różnego rodzaju chemikaliami, ważne jest, aby odpowiednio zadbać o jej bezpieczeństwo. Prawidłowo usuwając zanieczyszczenia z rąk, np. pastą Eilfix, bezpiecznie pozbywamy się zanieczyszczeń, których tradycyjnymi metodami usunąć po prostu się nie da.

Eilfix – lider wśród past BHP do mycia rąk

Najlepsze pasty BHP, takie jak pasta Eilfix, są dostępne na rynku w wielu rodzajach i pojemnościach. Możemy wybierać wśród past BHP do mycia rąk z mączką drzewną albo aloesem. Ta ostatnia usuwa zabrudzenia w wyjątkowo łagodny sposób i nie zawiera w swoim składzie piasku. Aby komfort użytkowania był jeszcze większy, warto zaopatrzyć się w akcesoria do aplikowania tego typu produktów. Na pewno dobrym pomysłem jest zaopatrzenie swojego warsztatu w pompki do past, które w sposób higieniczny, a także ekonomiczny, pozwolą na dozowanie odpowiednich ilości środków myjących. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup past BHP do mycia silnie zabrudzonych rąk w pojemnikach, do których można przykręcić dozownik, warto się w takowy zaopatrzyć. Nawet najlepsze preparaty kiedyś się kończą, a z dozownikiem łatwiej będzie kontrolować ich ubywanie.

Jednak higiena rąk w warsztacie oraz myjni samochodowej nie ogranicza się tylko do past BHP. W skład asortymentu środków do higieny skóry i usuwania uporczywych zabrudzeń wchodzą również żele do silnie zabrudzonych rąk oraz kremy.

Zamiast pasty – żel do silnie zabrudzonych rąk

Żel do silnie zabrudzonych rąk jest bardzo dobrą alternatywą do pasty BHP. Charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem przeznaczenia – wśród żeli znajdziemy i takie, które pomogą w pozbyciu się ze skóry kleju, ale i również takie, które będą pomocne w usuwaniu wszelkiego rodzaju smarów, tłuszczy czy przepracowanych olejów. Dzięki temu, że istnieją również żele do użycia na sucho, nie musimy się martwić o dostępność bieżącej wody by umyć ręce. Taki żel uratuje sytuację, gdy nie ma możliwości skorzystania z łazienki i wyszorowania rąk mydłem BHP czy pastą do usuwania silnych zanieczyszczeń.

Żele BHP, w zależności od rodzaju, na jaki się zdecydujemy, zawierają drobinki ścierne, które dotrą w każde załamanie skóry by skutecznie usunąć uporczywe zabrudzenia.

A może krem do usuwania silnych zabrudzeń

Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w krem do usuwania silnych zabrudzeń, który na pewno przyda się w warsztacie lub myjni. Dostępne w różnych rozmiarach, a co ważniejsze o różnych konsystencjach, pozwolą dobrać taki, które będzie spełniał potrzeby użytkownika. Drobinki ścierne zawarte w kremach BHP delikatnie, ale skutecznie, usuwają z rąk tłuste smary, oleje czy inne trudno usuwalne chemikalia.

Inne środki BHP

Żel do mycia silnie zabrudzonych rąk Dreumex PlusObok najlepszych past BHP, takich jak pasta Eilfix, żeli czy kremów BHP, na rynku obecne są również mydła w płynie i środki do dezynfekcji rąk, które stanowią dobre uzupełnienie środków do usuwania zanieczyszczeń ze skóry, w warsztacie samochodowym lub myjni. Takie środki pozwalają pozbyć się uporczywych zanieczyszczeń i zdezynfekować skórę. Mają także działanie antygrzybiczne i antybakteryjne.

Gdy już usuniemy zabrudzenia używając pasty BHP do mycia rąk, warto dodatkowo zadbać o skórę i paznokcie i użyć środków do pielęgnacji dłoni, np. kremów Eilfix.

Dotarliśmy już do Pielęgnacyjnego niezbędnika JG Jan Grochocki. Teraz już wiecie, po co i czego szukać w naszej hurtowni chemii samochodowej – życzymy udanych zakupów!

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania