Niezbędnik pielęgnacyjny cz. 12 (dla zawodowców): o środkach potrzebnych do czyszczenia wnętrza samochodu

Niezbędnik pielęgnacyjny cz. 12 (dla zawodowców): o środkach potrzebnych do czyszczenia wnętrza samochodu

Doczyszczanie karoserii auta poruszającego się na co dzień po bezdrożach, błotach i innych zakamarkach, może być nie lada wyzwaniem. Prawdziwą szkołą życia jest jednak doprowadzenie do stanu używalności wnętrza auta, które na oczy nie widziało żadnych samochodowych środków czystości. Auta, które właściciel zaniedbywał przez 10 lat. Wiecie, takie auto, co to ostatni raz czyszczone było przed wyjazdem z salonu, a teraz po latach, z okazji sprzedaży, klient zdecydował, że przejechanie odkurzaczem załatwi sprawę. W tym odcinku serii o środkach dla zawodowców będzie mowa o wyzwaniach, z którymi mają do czynienia pracownicy myjni.


Historie z życia myjni samochodowej


Każdy, kto się przewinął przez myjnię samochodową, zajmuje bądź zajmował sprzątaniem aut, zna takie historię. O mozaice z gum do żucia stworzonej na tylnej kanapie; o tapicerce, która na pierwszy rzut oka wydaje się zielonkawa, a po trzydziestej szóstej sekundzie z odkurzaczem przemysłowym, okazuje się, że oryginalnie była beżowa; o mieszaninie zapachów, na którą nie działały ani specjalistyczne środki do dezynfekcji pojazdu w środku, ani preparaty bakteriobójcze niwelujące zapachy (gwarantujemy, ż w takich sytuacjach Eilfix Ba-Cy-San nie zawiedzie).


Środki do myjni na codzienne problemy właścicieli aut


Środek usuwający zielonych osadów z samochoduA to, co się dzieje wewnątrz auta może być niebezpieczne. Właściciele zapominają, że codziennie na ubraniach przynoszone są do auta bakterie i drobnoustroje, które nie mają dokąd uciec, więc rozmnażają się i pracują. Pozostałości po jedzeniu, zanieczyszczenia spowodowane przewożeniem zwierząt, płyny fizjologiczne powodują powstawanie pleśni i rozwój grzybów. Nie zajmując się autem w sposób odpowiedni, spowodować można realne zagrożenie zdrowia. Odczuwają to przewożone zaniedbanym samochodem dzieci cierpiące na problemy alergiczne czy astmatyczne. Zachęcamy klientów naszej myjni do regularnego sprzątania, a co za tym idzie, stosowania odpowiedniej chemii motoryzacyjnej.


Co, na jaką plamę - środki do czyszczenia wnętrza samochodu


Wiadomo: tak na szybko, od ręki, przy braku większych, głębszych zabrudzeń bierzesz Go – Foam i z głowy. Nie ma szybszego i bardziej uniwersalnego produktu czyszczącego. Zwłaszcza, jeśli wnętrze jest przez właściciela regularnie odkurzane. Plastiki i winyle można potraktować środkiem uniwersalnym - Concept 5sr. Uważać jednak trzeba, na jakość i rodzaj tapicerki. Tu dokładnie warto zbadać skład materiału, nierzadko, bowiem boki fotela pokryte są innym rodzajem skóry niż jego front. W takim przypadku, czyszcząc jeden fotel, należy użyć nawet trzech specyfików. Nie trzeba mówić, że źle dobrany kosmetyk do auta sprawić może, że klient straci tapicerkę, a my – klienta.


Specjalistyczne środki zamiast domowych sposobów


Środek do mycia zabrudzonych posadzek przez olej cid lines kenolux f-400Częstym problem pracowników myjni są domowe metody usuwania plam z tapicerki. Zamiast specjalistycznych środków do czyszczenia wnętrza samochodu, Kowalski zasypuje zabrudzenia pozostawione przez kota sodą oczyszczoną i dziwi się, że nie działa, że nie znika, że śmierdzi bardziej, bo gnić zaczyna. Tutaj ratunkiem są silnie stężone środki bakteriobójcze, niszczące zapach w zarodku. Nie wahajmy się po nie sięgać w profesjonalnych myjniach. 

W przypadku dziwnych ekspozycji nalepkowo–gumowych (więcej o tym przeczytacie we wcześniejszych wpisach na naszym blogu: tu i tu), szczególnie widocznych u posiadaczy aut, którymi podróżują małe dzieci, najlepszym rozwiązaniem nie jest mozolne skrobanie, a właśnie specjalistyczny środek do usuwania nalepek i gumy do żucia - Concept Chu-Sol.
W przypadku branż, które są niejako prawnie/formalnie obłożone obowiązkiem zachowania czystości, sterylności w używanych pojazdach np. rolnictwie czy przewozie spożywczym, transporcie publicznym, podczas czyszczenia konieczne jest stosowanie konkretnych środków do dezynfekcji pojazdu w środku. W przypadku obiegu weterynaryjnego polecić możemy Cid Lines Cid 20.
Na koniec przestrzegamy - nie warto wprowadzać klientów w błąd i stosować do mycia szyb w samochodach płynu do okien zamiast dedykowanej autom chemii motoryzacyjnej. Powstałe po takim zabiegu smugi zauważy nawet laik. Dodanie dwa do dwóch nie zajmie mu długo, a potem to już tylko pretensje, krzyki lub co gorsza – przeniesienie swojego auta do konkurencji.
Kolejny wpis przyda się innym zawodowcom – tym, którzy prowadzą warsztaty samochodowe, a których też trochę uwagi trzeba poświęcić pielęgnacji aut.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania