Niezbędnik pielęgnacyjny cz. 10 (dla zawodowców): myjki i odkurzacze w myjni

Niezbędnik pielęgnacyjny cz. 10 (dla zawodowców): myjki i odkurzacze w myjni

Czyszczenie samochodu w myjni samochodowej to nie tylko usuwanie zabrudzeń z karoserii myjką wysokociśnieniową IPC lub myjką gorącowodną. Ważne jest też, aby samochód porządnie odkurzyć odkurzaczem przemysłowym, a nawet uprać tapicerkę odkurzaczem piorącym przemysłowym. Gdy po wszystkim potraktujemy auto odpowiednimi kosmetykami samochodowymi, możemy być dumni i pewni, że nasz klient odjedzie zadowolony.


Podstawowe wyposażenie myjni: środki i akcesoria myjące


Jeśli chcemy, aby samochód zyskał drugie, a czasami nawet i trzecie życie, zaopiekujmy się nim odpowiednio. Od czego zacząć? Od mycia!

Aby odpowiednio zadbać o karoserię, warto zapoznać się z ofertą znajdujących się na rynku różnego rodzaju myjek i odkurzaczy przemysłowych, także odkurzaczy piorących, które doprowadzą do stanu używalności nawet najbardziej zabrudzoną tapicerkę. W ofercie ulubionej hurtowni chemii samochodowej znajdziemy także szeroką gamę sprzętów, który spełni nasze potrzeby i pozwoli odpowiednio zadbać o sprzątane auta.


Myjki wysokociśnieniowe – wyczyszczą z wierzchu


Myjka zimnowodna wysokociśnieniowa ipc pw absoluteDo mycia karoserii niezbędne są myjki wysokociśnieniowe zimnowodne IPC, które posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Są łatwe w użyciu i dostępne w wielu wariantach, o różnych mocach i specyfikacji. Myjki zimnowodne nie boją się pracy w trudnych warunkach, dlatego są tak bardzo cenione przez pracowników myjni samochodowych oraz polecane przez hurtownie chemii samochodowej.

Jeżeli wymaga tego sytuacja, nie wahajmy się użyć myjki gorącowodnej, która ma trochę szersze zastosowanie niż myjki zimnowodne. Myjki wysokociśnieniowe gorącowodne IPC główną rolę grają tam, gdzie zabrudzenia są tak uporczywe, że zimna woda i detergent nie dają sobie z nimi rady. Użycie gorącej wody, której temperatura może dochodzić nawet do 140 stopni Celsjusza, pozwala nie tylko skutecznie usunąć trudne zabrudzenia, ale również dezynfekować myte powierzchnie. Niezaprzeczalną zaletą myjek wysokociśnieniowych jest ich funkcjonalność oraz łatwość w dotarciu do trudno dostępnych miejsc.


Odkurzacz przemysłowy – posprząta wnętrze auta


Odkurzacz do mokrych i suchych zabrudzeń NevadaGdy uporamy się już z zewnętrzem samochodu, zajrzyjmy do środka i sięgnijmy po odkurzacz przemysłowy, który pozbędzie się wszystkich zanieczyszczeń, zgromadzonych we wnętrzu auta. Odkurzacz przemysłowy, od tego który znamy z domu, różni się przed wszystkim wydajnością. Swoją mocą udźwignie o wiele więcej i poradzi sobie z dużymi powierzchniami oraz nietypowymi zabrudzeniami.

Jeśli wnętrze samochodu, a zwłaszcza tapicerka, wymaga bardziej stanowczego potraktowania, wtedy do akcji wkracza odkurzacz przemysłowy piorący, który doskonale radzi sobie zarówno z zabrudzeniami suchymi, jak i mokrymi. Odkurzacze piorące to doskonałe rozwiązanie tam, gdzie powierzchnie tapicerowane wymagają solidnego czyszczenia. Przy zastosowaniu odpowiedniego detergentu poradzi on sobie nawet z bardzo starymi zabrudzeniami, które nie dają się usunąć innymi metodami.


Autokosmetyki – pielęgnacja po sprzątaniu


Gdy samochód jest już umyty od góry do dołu, wypucowany myjką wysokociśnieniową i porządnie posprzątany w środku odkurzaczem przemysłowym, należy nałożyć na karoserię odpowiednie kosmetyki samochodowe, które nadadzą mu blasku i zabezpieczą przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i innymi niepożądanymi czynnikami.


Na koniec – posprzątaj po sobie


Po całym dniu pracy ważne jest, aby odpowiednio posprzątać stanowiska pracy. Dużym ułatwieniem jest wykorzystanie zamiatarki przemysłowej, która poradzi sobie z zabrudzeniami posadzek oraz bruku. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności dobierzmy sprzęt odpowiedni dla naszych potrzeb. Inna zamiatarka przemysłowa poradzi sobie ze sprzątaniem stanowisk myjących, znajdujących się na zewnątrz (bruk, beton) inna z powierzchniami pod zadaszeniem. Możemy ją dobrać również pod względem obsługi – wymagającą prowadzenia przez operatora lub samojezdną. Przydadzą się też środki do mycia posadzek, by kolejny dzień zacząć w przyjemnych warunkach.

Następnym razem opowiemy o tym, jak wybierać aktywne piany do myjni oraz akcesoria potrzebne do ich aplikowania.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania