Niezbędnik pielęgnacyjny cz. 9: podstawowe autokosmetyki do dbania o lakier samochodowy

Niezbędnik pielęgnacyjny cz. 9: podstawowe autokosmetyki do dbania o lakier samochodowy

Działając w branży transportowej, doskonale wiecie, że liczy się pierwsze wrażenie. Przewoźnicy, taksówkarze mają to opanowane w małym paluszku. Klienci chętniej wracają do kierowców w wypucowanych, pachnących nowością autach. Za efekt „wow” odpowiada jednak głownie błyszczący lakier. Wypolerowana karoseria w głębokim kolorze przykuwa spojrzenia i - choć brzmi to naiwnie - pozostawia na patrzącym wrażenie profesjonalizmu. Zastanawiacie się, ile lat ma auto, którego lakier wygląda tak, jakby właśnie wyjechało z salonu? Dziś będzie o tym, jak ten efekt uzyskać, korekta lakieru, jego drugie życie, czyli chemia samochodowa do pielęgnacji lakieru, pasty polerskie i woski samochodowe.


Autokosmetyki i czyściwa przemysłowe z hurtowni chemii motoryzacyjnej


Konsumentom radzimy: po sprawdzone kosmetyki do auta warto udać się do hurtowni chemii samochodowej. Tam znajdziesz profesjonalne środki czystości do samochodu, dzięki którym szybciej, lepiej i wydajniej zadbasz o auto kupione za ciężko zarobione pieniądze. Zawodowcy wiedzą, jakiej chemii motoryzacyjnej i kosmetyków do auta używać i chętnie się tą wiedzą podzielą. Ze swej strony szczególnie polecamy środki Kenotek. To jeden z najlepszych producentów kosmetyków samochodowych na rynku.


Akcesoria i środki do mycia samochodu


Emulsja polerska do odnowy powłok lakierniczych linii refinish marki cartec compoundZabieg pielęgnacji lakieru zaczynamy od mycia – dokładnego mycia, poczynając od samych kół i nadkola. Przydatny tip: tam osadza się najwięcej brudu, który po spłukiwaniu świeżo umytej karoserii może znów ją zanieczyścić, pozbywamy się go w pierwszej kolejności. Auto traktujemy specjalistycznym szamponem samochodowym. Usuwamy liście, zaschnięty brud, owady, żywicę i tłuszcze. Najlepiej sięgnąć po specyfiki dedykowane konkretnym zabrudzeniom np. środki do usuwania owadów,  środki do usuwania rdzy, a także środki do dezynfekcji pojazdu w środku. Czyste, osuszone auto traktujemy glinką lakierniczą. Wcieramy ją okrężnymi ruchami w karoserię, jednocześnie usuwając zgromadzony nalot i pozostałe zanieczyszczenia. Glinką potraktować możemy także felgi czy lampy. Pozbawione zanieczyszczeń auto raz jeszcze myjemy i osuszamy.
O tym o czym trzeba pamiętać podczas tego zabiegu? Wszystkie stosowane kosmetyki samochodowe, środki pielęgnacyjne, woski samochodowe, party polerskie muszą być dostosowane do konkretnej twardości lakieru w naszym aucie – na to koniecznie powinniśmy zwracać uwagę.


Jak stosować woski samochodowe  


Przed użyciem wosku samochodowego, czyli przed woskowaniem, wyrównujemy powierzchnie lakieru. Usuwamy zarysowania. Są zawodowcy robiący to ręcznie, jednak proces jest tak mozolny, długi i powtarzalny, że radzimy skorzystać z profesjonalnych szlifierek i ich obrotowych tarczy. Samo działanie jest stopniowalne. Pasta polerska dobierana być musi do stopnia i natężenia pracy, ilości obrotów, twardości używanej gąbki. Inną gąbką, inną pastą polerską zaczynamy polerkę, z inną kończymy. Od największej granulacji i ścierności, po co raz mniejszą. Rodzaj pasty polerskiej uzależniony jest od intensywności pracy. Do ręcznej aplikacji (w założeniu nieregularnej, nie tak intensywnej jak mechaniczna) wybrać należy inną pastę. Końcowy sznyt, efekt gładkości nadajmy polerską pastą finiszującą np. Cartec Perfect Polish. Po usunięciu wszystkich rys możemy zabrać się za woskowanie i nabłyszczanie.


Woski samochodowe tchną w lakier drugie życie


Żel do czyszczenia silnie zabrudzonych rąk dreumex plusAle najpierw… mycie. Po użyciu ostatniej pasty polerskiej pozostaje pył. Należy go spłukać samą wodą, a następnie auto osuszyć. Teraz pozostaje nam tylko delikatny proces aplikacji wosku samochodowego, czyli woskowanie. Nałożenie specjalistycznego preparatu na lakier, poprawia jego przejrzystość, ukrywa niedoskonałość. Wosk samochodowy zabezpiecza karoserię przed działaniem czynników atmosferycznych, osadzaniem się brudu drogowego. Wosk poprawia stan wizualny lakieru, uzupełnia jego niedoskonałości, niweluje rysy powstałe przy codziennej eksploatacji. Do najczęściej polecanych produktów należy Luksusowy Wosk Do Samochodu - Xpert-60 Luxury Carnauba Wax. To naprawdę szlachetny produkt, który wydobędzie ze starego lakieru, zapomniane już pokłady glorii i chwały.
Nakładanie wosku samochodowego nie powinno odbywać w zbyt niskiej temperaturze. Idealne warunki aplikacji zależne są od konkretnego produktu: warto wczytać się w instrukcje obsługi. Zaczynamy cienką warstwą, poczynając od górnych części karoserii po dolne. A teraz niech się błyszczy!
W międzyczasie i po skończonej pracy przydać się mogą pasty do mycia silnie zabrudzonych rąk i pasty BHP – w końcu o siebie też trzeba zadbać.  Kiedy już doprowadzimy auto z wierzchu do pożądanego stanu, możemy zająć się jego wnętrzem – odkurzanie możemy przeprowadzić we własnym garażu lub w myjni – w kolejnej części poradnika dowiemy się, kiedy sprawdzą obie opcje.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania