Płatności DotPay

PREPARATY DO ŁODZI  

Regularna konserwacja i czyszczenie łodzi to niezbędne elementy bezpiecznej eksploatacji

Środowisko użytkowania jednostek pływających bywa dla ludzi niebezpieczne. Warunkiem koniecznym do utrzymania się na powierzchni wody jest właściwa konserwacja i czyszczenie łodzi czy jachtów.

Kadłuby łodzi - konserwacja

preparaty do czyszczeni i konserwacji łodzi i jachtówNajważniejszym elementem łodzi jest jej kadłub. Współczesne łodzie budowane są w trzech rodzajach kadłuba, z których każdy wymaga odmiennej konserwacji:

  • Kadłub laminatowy (kompozytowy) stosowany w większości łodzi, będący sztywnym połączeniem włókna szklanego, aramidowego bądź węglowego z żywicami poliestrowymi, epoksydowymi lub winylowymi. Materiał jest tak odporny i trwały, że nie wymaga żadnej konserwacji dla zachowania pływalności. Dla utrzymania minimalnego oporu hydrodynamicznego wystarczy, co jakiś czas zeszlifować z osadów i wypolerować powierzchnie zewnętrzną, a wewnętrzną po prostu umyć przeznaczonym do tego płynem;
  • Kadłub metalowy: stalowy lub aluminiowy. Stalowy wymaga regularnego usuwania starej i nakładania nowej warstwy ochronnej, zwykle kilku warstw specjalnej farby, zgodnie ze wskazaniem producenta. Kadłub aluminiowy ze względu na naturalną warstwę ochronną, tworzoną przez tlenki tego metalu, wymaga tylko wyżej wymienionej pielęgnacji;
  • Kadłub drewniany: historycznie najważniejszy i właściwie jedyny materiał do budowy łodzi, dzisiaj trudny w konserwacji i bieżącym utrzymaniu, stosuje się go tylko do łodzi hobbystycznych, zwykle specjalnego przeznaczenia. Konserwacja łodzi drewnianych nie należy do prostych czynności.

Konserwacja i czyszczenie napędu łodzi Nie są skomplikowane. Wymagają jedynie rzetelnej i regularnej realizacji:

  • Współczesne, sporządzone z wyselekcjonowanych włókien sztucznych, żagle, są dużo trwalsze od swoich naturalnych poprzedników, ale podobnie jak i one wymagają regularnych przeglądów i koniecznych napraw,
  • Silniki spalinowe należy eksploatować i nadzorować zgodnie z zaleceniami producentów,
  • Wiosła w zasadzie tylko z tworzyw sztucznych oraz metalowe wymagają jedynie utrzymania w czystości.

Warto pamiętać, że konserwacja łodzi oraz jej czyszczenie powinny każdorazowo odbywać się zgodnie ze wskazaniami ich producentów.

Witryna używa plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację stosowania polityki plików cookies.

zamknij
Produkt dodany do porównania